Bizi Ziyaret Edin
Nişantaşı / İstanbul
İletişim
0 (532) 233 87 73
E-Mail
korkuta@gmail.com
Çalışma Saatleri
Pzt - Cum: 8:30-18:00/Cmt: 9:30-17:00

Kızlık zarı her ne kadar zar olarak ifade edilen bir durum olsa da anatomik olarak incelendiğinde gerçek bir zardan bahsetmek mümkün olmayacaktır. Mukoza yapısında olan bu yapı vajina girişinde yer alır. Kızlık zarı hakkında merak edilen konulardan biri de her kadın için aynı durumun söz konusu olup olmadığı ile ilgilidir. Öncelikle kişilerin anatomik yapısı farklılık gösterdiğinden dolayı kızlık zarında da bazı değişiklikler söz konusu olacaktır. Bu nedenle kızlık zarı hakkında yanlış fikir edinen pek çok kişi bu zarın çok geride olduğunu düşündüğünden dolayı tam anlamıyla olmasa da cinsel birliktelik yaşayabiliyor. Bu gibi durumlarda da kızlık zarında zedelenme ay da yırtılma gibi durumlar ortaya çıkabiliyor. Bu nedenle kızlık zarı sürtünme gibi durumlarda da yırtılma gösterebiliyor.

Kızlık Zarı Görevi Nedir?

Vücuttaki her organın bir işlevi olduğu düşünüldüğünde kızlık zarı için de belirli görevler düşmüş olacaktır. Genel olarak kızlık zarının önemli bir görevi olduğu düşünülmese de enfeksiyonlara karşı bir koruyucu niteliğinde olduğu da bilinen bir gerçektir. Vajina girişinde yer aldığından dolayı özellikle enfeksiyon oluşumunda önemli bir görev üstlenecektir.

Kızlık Zarı Farklı Mıdır?

Kızlık zarı hakkında bilinmesi gerekenlerden biri de bu yapının farklı biçimleri olduğu ile ilgilidir. Kimi zaman yuvarlak kızlık zarı ile karşılaşılabilirken kimi zaman da yarım ay olarak ifade edilen kızlık zarı ile karşılaşmak mümkündür. Yuvarlak olarak ifade edilen kızlık zarı içerisinde bulunan deliktir. Bu deliğin boyu kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Bunun yanı sıra çok delikli ya da deliksiz kızlık zarı çeşidi ile karşılaşmak da mümkündür. Kimi kişilerde kızlık zarı esnek olabilir. En sık görülen kızlık zarı şekli yuvarlak olarak ifade edilen kızlık zarıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir